Новий спецзакон для біженців з України у Польщi

Новий спецзакон для біженців з України у Польщі

Новий спецзакон у Польщі було прийнято 12 Березня. Цей закон вносить зміни в трудовому та міграційному праві, що має допомогти усім, хто був вимушений залишити Україну у зв’язку з війною. Під дію закону підпадають усі громадяни України, а також їх подружжя громадяни інших країн, що в’їхали до Польщі з 24 Лютого безпосередньо з території України.

Що ж саме регулює цей закон? Яка від нього користь?

По-перше, цей закон продовжує термін дії усіх віз, карт побиту, безвізового режиму, якщо вони закінчилися після 24 Лютого. Офіційно громадяни з такими документами можуть офіційно перебувати на території Польщі до 31.12.2022 року. Зверніть увагу, що жодних додаткових дозволів чи штампів отримувати не треба. Ви можете офіційно продовжувати перебувати у Польщі, але без права на перетин кордону.

По-друге, перебування громадян України у Польщі, що перетнули кордон після 24 Лютого вважається легальним протягом 18 місяців. Тобто до 23 Серпня 2023 року. Легальність вашого перебування у Польщі підтверджується печаткою, під час перетинання кордону. З 16 Березня у районі (gmina) проживання відбувається реєстрація, де вам автоматично видадуть номер PESEL (польський ідент. код). Цей код необхідний, щоб у подальшому отримувати соціальну допомогу, почати працювати, користуватися послугами мед. закладів тощо.

По-третє, дія цього закону відкриває для громадян України польський ринок праці без додаткових дозволів чи формальностей.

Як влаштуватися на роботу у Польщі, якщо ви біженець?

Ви можете розпочати роботу у Польщі на підставі спецзакону, але не на статусі біженця. Якщо ви вже встигли подати заявку на отримання статусу біженця, ви можете відкликати її та отримати можливість працювати на підставі спецзакону.

Процедуру працевлаштування за новими правилами можна описати в чотирьох кроках:

  1. Пошук роботи у Польщі
  2. Підписання трудового договору з роботодавцем
  3. Протягом 14 днів від початку трудової діяльності роботодавець мусить повідомити районне бюро праці (Powiatowy Urząd Pracy), що прийняв на роботу громадянина України
  4. Після пункту номер три ви спокійно продовжуєте працювати без додаткових формальностей.
Поділіться публікацією:
Facebook
Twitter
LinkedIn